trešdiena, 2016. gada 10. augusts

Piedzīvojums mūzikas pasaulē, klausoties novadnieci Valentīnu Goldinovu

Vairāk bildēs

08.augustā Viļakas sociālās aprūpes centra (turpmāk VSAC) iemītniekiem ar kolektīvu tika dāvāta iespēja piedzīvot to vienreizējo sajūtu, ko sniedz saskaršanās ar dziedāšanas brīnumu. VSAC ar labdarības koncertu viesojās novadniece Valentīna  Goldinova (dzim.Demčišina) - dziedātāja un koncertu vadītāja.

Sastopot Valentīnu pie aprūpes centra klientes, kur viņa atnāca ciemos pie mammas draudzenes Lidijas, uzrunājām mākslinieci par iespēju paklausīties viņas koncertu, uz ko Valentīna labprāt ar prieku un entuziasmu atsaucās.

Savu atvaļinājumu Valentīna pavada Viļakā, kur ir dzimusi un augusi, skolā gājusi, beigusi Viļakas vidusskolu un mūzikas skolu. Pēc tā iestājusies Daugavpils Mūzikas skolā un J.Vītola Latvijas Valsts Konservatorijā – kur studējusi vokālu. Saņemot diplomu, strādāja  Rīgas, Jūrmalas koncertapvienībās, ir uzstājusies lielākās Eiropas pilsētās kā kora soliste. Arī patreiz darbojas savā nišā, koncertē un strādā ka  pasākumu  vadītāja.

Pirmdienas pēcpusdienā aprūpes centra iemītnieki un darbinieki pulcējās pensionāru saieta namā, un ar nepacietību gaidīja mākslinieces ierašanos.

Viņa ienāca un diena, kura bija apmākusies- kļuva gaišāka. Valentīna izstaro īpašu, pozitīvo, gaišu enerģiju. Klātesošie to uzņēma ar pateicību.

Māksliniece ļoti labprāt pavada savu atvaļinājumu Viļakā un ar lepnumu izsakās par savu dzimto pilsētu. Arī Valentīnas meita Renāte un mazbērni, kuri dzīvo ārzemēs, ar sajūsmu atsaucas par dzimto novadu, izbauda atvaļinājumu Viļakā.

VSAC dzīvo vairākas Valentīnas paziņas, kurus viņa sastopot, atcerējās no jaunības gadiem. Viņa vēlējās pie katra pieiet un katru apmīļot, kas izvērtās kā saviļņojošs un aizkustinošs mirklis klientu dzīvē.

Koncerta laikā Valentīna dalījās pārdomās par savu radošo dzīvi. Dziedātājas repertuārā izskanēja Raimonda Paula dziesmas, krievu   romances. Mākslinieci papildināja arī meita, dziedot daudzbalsīgi.

Tikšanās ar novadnieci Valentīnu Goldinu bija sirsnīga un aizkustinoša. Skatītāji dalījās ar aplausiem un vairakkārt lūdza mākslinieci vēl kaut ko uzdziedāt. Atgriežoties aprūpes centrā  iemītnieki  vēl  ilgi dalījās pārdomās par iegūtajām pozitīvām  emocijām!

Sirsnīgi pateicamies Valentīnai Goldinai ar ģimeni par sniegto koncertu Viļakas sociālās aprūpes centra iemītniekiem un kolektīvam!

Teksts:Viļakas sociālās aprūpes centra sociālā darbiniece Ņina Leišavniece
Foto:Viļakas sociālās aprūpes centra darbiniece Marija Kausa

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru